Zdjecie glówne

Adam Mikołaj Goździewski

Adam Mikołaj Goździewski urodził się 5 grudnia 1996r. w Łodzi. Pierwszych lekcji fortepianu udzielała mu prof. Anna Grzegorkiewicz-Ciesielska. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie
Prof. Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.

 

Jest laureatem czołowych nagród prestiżowych, międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, w Rosji (Tomsk, I nagroda, nagroda specjalna, 2013), na Ukrainie, we Włoszech (Barletta, Grand Prix i Złoty medal, 2011),
w Słowenii (Radovljica, III nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurka, 2014), w Estonii (Narva, Grand Prix, EMCY Prize, 2. Nagrody specjalne, 2014), w Macedonii (Ohrid, Grand Prix i Złoty Medal, 2014).

 

Jako solista i kameralista koncertował w Polscem.in . w Filharmonii Narodowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Dusznikach-Zdroju, a także za granicą: w Paryżu (32e Chopin Festival), Moskwie (Instytut Polski), Hammamatsu (Yume Hiro Hall), Gifu (Bunka Hall, Nagaragawa Hall), Oslo (Drobak Unge Talenter Festival), Tallinnie (Filharmonia Narodowa), Nowym Jorku (Carnegie Hall, w duecie ze skrzypaczką Kornelią Figielską), Tiranie (Uniwersytet Sztuk), Chopin Festival in der Kartause w Gaming (Austria), Dusseldorfie,Krefeld, Wessel (Niemcy) i Genewie.

 

Wykonał osiemnaście recitali chopinowskich podczas Wystawy Światowej „EXPO2015” w Mediolanie.

Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu grając na klawesynie (pod kierunkiem prof. Lilianny Stawarz) oraz na fortepianach z epoki.

 

Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.