Zdjecie glówne

Szanowni Państwo,

 

Ziemia Dobrzyńska jest związana z życiem Fryderyka Chopina.

Najbardziej znany jest dwór w Szafarni, który za czasów , kiedy bywał w nim Chopin wyglądał zupełnie inaczej niż obecny XIX wieczny eklektyczny pałac/ willa.

Nie istnieje najbardziej chopinowski ze wszystkich odwiedzanych przez kompozytora dworów – dwór w Gulbinach w gminie Brzuze.

Obiekty odwiedzane prze Chopina nie zachowały się do naszych czasów, albo przetrwały w bardzo zmienionej formie architektonicznej.

Naszą ideą jest odtworzenie na makietach architektonicznych obiektów w Ziemi Dobrzyńskiej związanych z Fryderykiem Chopinem i umieszczenie ich wizerunków w miejscach gdzie te obiekty kiedyś istniały.

Stworzenie wirtualnej trasy chopinowskiej po Ziemi Dobrzyńskiej będzie elementem stworzenia turystyki Choinowskiej dla zwiedzających z Polski i zza granicy.

Mamy wielkie szczęście iż Przewodniczącym Rady Nadzorczej naszej Fundacji jest Pan Piotr Mysłakowski wybitny chopinista, autor książek o Fryderyku Chopinie i jedyny naukowiec,który poświęcił książkę matce Chopina, stale współpracujacy z Polskim Towarzystwem Chopinowskim, uznany ekspert miedzynarodowy. To dzieki Niemu jesteśmy w stanie stworzyć program turystyki chopinowskiej w bardzo interesującej formie i merytorycznie na najwyższym poziomie.

Program ten będzie realizowany we współpracy partnerskiej z wieloma gminami Ziemi Dobrzyńskiej. Jedynie taka współpraca może dać dobry efekt.

 

Zapraszamy do współpracy

 

Zarząd Fundacji Ziemia Dobrzyńska

Galeria zdjęć
Chopin en Vacances
Chopin en Vacances
Chopin en Vacances
Chopin en Vacances
Chopin en Vacances
Chopin en Vacances