Szymon Drabiński - ur. 18 czerwca 2001r.  ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zduńskiej Woli w klasie fortepianu p. Marcina Szczerby. Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie  w klasie fortepianu prof. Karola Radziwonowicza.
Dwukrotnie otrzymał Stypendium Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz trzykrotnie stypendium Fundacji Osińskich-Orłowskich.  Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych solo i w duecie.
Brał udział w ogólnopolskich warsztatach pianistycznych
w Szczecinku, Krynicy, Tomaszowie Lubelskim, Opolu. Podczas kursów i warsztatów pracował pod kierunkiem takich profesorów, jak:  Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Olga Rusina, Edward Wolanin, Olga Łazarska, a przede wszystkim Karol Radziwonowicz.
 Występował w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, grał recitale fortepianowe dla Artystów Weteranów Scen Polskich, wzmacniając artystyczną więź międzypokoleniową. Brał również udział w koncertach odbywających się podczas Tygodnia Muzyki Mariana Sawy oraz występował podczas wieczorów muzycznych – VI i VII Edycji Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina - festiwalu organizowanego w Warszawie, z okazji rocznicy urodzin kompozytora.
Wielokrotnie brał udział w koncertach charytatywnych, których celem jest pomoc finansowa dla uzdolnionej muzycznie młodzieży.
Nagrody zdobyte w ostatnim okresie:
III Nagroda w XIII Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny - Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku (2015)
III Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym EPTA International Competition for Young Pianists w Chorwacji. (2015)
II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Pabianicach (2015)
I Nagroda oraz Nagroda Specjalna w Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym w Żaganiu (2016)
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Poznaniu (2017)
II miejsce oraz Nagroda Instytutu Fryderyka Chopina w XXV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Szafarni (2017)