banner
Zdjecie glówne

PAWEŁ WOJCIECHOWSKI ur. 6 grudnia 2002 roku w Olsztynie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem Marzeny Bieńkuńskiej. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Olsztynie. Obecnie jest uczniem trzeciej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie fortepianu Joanny Ławrynowicz- Just. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez : Joannę Ławrynowicz- Just, Kevina Kennera, Vladimira Slobodyana, Wojciecha Świtałę, Petrasa Geniusasa, Carlo Grante, Kiryla Keduka, Bogdana Czapiewskiego, Pawła Zawadzkiego oraz Lubow Nawrocką. Jest zdobywcą nagród na konkursach ogólnopolskich(I miejsce –Dzieciece Imaginacje-Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej-Gdansk 2014),Festiwal Pianistyczny w Olsztynie-Grand Prix -2014),Ogolnopolski Konkurs Pianistyczny-Żagań -2015-I miejsce) ,Festiwal Pianistyczny w Slupcy(I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu A.Szeluty),oraz międzynarodowych-Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w Glubczycach (I miejsce oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie sonaty L.v.Beethovena),Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Pietrozawodsku(I miejsce-2016). Ponadto jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Jeleniej Górze(2014 rok-II miejsce oraz trzy nagrody specjalne), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach(2017-II nagroda), Warszawskiego Konkursu Pianistycznego(2014-nagroda dla największej osobowości konkursu), Międzynarodowego Festiwalu w Sochaczewie(2016) oraz w Białymstoku(2014-nagroda specjalna dla największej osobowości.), a także przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej I stopnia w Warszawie(2014-III miejsce). W 2017 został laureatem II miejsca Konkursu Muzycznego Centrum Edukacji Artystycznej dla szkól II stopnia (jako najmłodszy uczestnik).W 2017 roku został laureatem I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych”. W 2018 roku zdobył I miejsce, nagrodę specjalną EMCY oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie (Estonia).

Występował m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej i z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej oraz Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii w Kownie(Litwa). W 2015 roku, na specjalne zaproszenie prof. Vladimira Slobodyana, wystąpił w Kaliningradzie z Orkiestrą Filharmonii Kaliningradzkiej wykonując Koncert fortepianowy D-dur J.Haydna. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Olsztyna, stypendystą Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystą programu „Młoda Polska”. Jest także pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

PAWEŁ WOJCIECHOWSKI wystąpi z recitalem w trakcie Koncertu "Chopin /versus/Liszt- poledynek Mistrzów" w ruinach dworu obronnego w Radzikach Dużych, gmina Wąpielsk dnia 22 lipca 2018 r. o godzinie 17:30 z następującym repertuarem

F. Chopin- Nokturn E-dur op. 62 nr 2
2. F. Chopin- Walc Es-dur op. 18
3. F. Liszt- Fantazja quasi Sonata - Apres une Lecture du Dante