banner
Zdjecie glówne

WOJCIECH KRUCZEK

Wojciech Kruczek naukę gry na fortepianie rozpoczął mając 7 lat.
W wieku 12 lat miał okazję do wszechstronnego rozwoju artystycznego w Teatrze Muzycznym Roma, grając rolę ucznia w musicalu „Akademia Pana Kleksa”.

Obecnie jest studentem pierwszego roku stacjonarnych studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu
prof. Joanny Ławrynowicz-Just.

Laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym
i międzynarodowym, m.in. na
Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym
w Szafarni (2010, 2011), Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (2012), Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Warszawie (NIFC, 2012), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie (2013), Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Sochaczewie (6-krotny laureat, ostatnio w 2013), Chopinowskim Turnieju Pianistycznym w Krakowie (2012, 2015), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Very Lotar-Szewczenko
w Jekaterynburgu, Rosja (2016), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Alion Baltic w Tallinnie, Estonia (2016), półfinalista IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Halina Czerny-Stefańska in Memoriam w Poznaniu (2017).

Prowadzi czynną działalność pianistyczną, chętnie koncertując zarówno podczas dedykowanych występów, jak również w ramach festiwalów na terenie kraju i za granicą.
Posiada szeroki repertuar, w którym szczególne miejsce zajmują jego ulubieni kompozytorzy: Fryderyk Chopin, Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven.

Podczas koncertu "Polskie manifestacje" w parku podworskim w Skrwilnie, gmina Skrwilno, dnia 26 sierpnia 2018 r. o godzinie 14:00 wystapi z następującym repertuarem:

 

1. Polonez gis-moll op. posth.

 

2. Etiuda h-moll op. 25 nr 10

 

3. Sonata b-moll op. 35

 

Cz. I – Grave. Doppio movimento
Cz. II – Scherzo
Cz.
III – Marche funebre. Lento
Cz. IV – Finale. Presto

 

4. Polonez As-dur op. 53

 

https://www.facebook.com/WojciechKruczekPianist